Dünyanın En gereksiz şeyleri

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Misafir
Misafir

MesajKonu: Dünyanın En gereksiz şeyleri Çarş. Eyl. 24, 2008 10:06 pm

Fare Mickey Mouse'tan önce en meşhur çizgi film kahramanı kedi Felix'di.

Wonderful life şarkısıyla bilinen müzisyen Black'in gerçek adı Colin Vearncombe'dur

Taş Devri çizgi filmindeki Fred’in karısı Wilma Flintsone’nun kızlık soyadı Slaghoopal, Barny’nin karısı Betty Rubble’ın ki ise McBriker’dır.

Yeşilçam 1971 yılında "Zagor Kara Bela" isimli filmi çekti. Zagor''u Levent Çakır canlandırdı.

Kıtalararası en kısa ticari havayolu uçuşu Gilbatar (Avrupa) ile Tangier (Afrika) arasında yapılmaktadır. Mesafe 53 km, uçuş süresi 20 dakikadır.

Amerika'daki Texas'ın yüz ölçümü Türkiye'nin yüz ölçümünden büyüktür.

Laboratuardaki incelemeler, içilmesinin üzerinden 12 saat bile geçmiş olsa insan vücudundaki alkolün izlerini tespit edebilir.

İleri doğru bir adım atabilmek için, insan vücudundaki 54 farklı kasın harekete geçmesi gerekir.

Bir jumbo jet, kalkışı sırasında 2000 litre akaryakıt yakar.OHAAllahtan BENİM JETİM YOK

French Paradoks olarak adlandırılan olgu, içkinin zararlı olmasına karşın günde bir bardak kırmızı şarabın kalb-damar yollarına faydalı olmasının paradoksal ifadesi olarak kullanılmıştır.

Dolunay, yarım aydan dokuz kat daha parlaktır.

EN GEREKSİZ DEMİŞTİM ZATEN

Linkleri Görebilmek İçin Üye Deilsen Üye Olun Yada Mesaj yazın !

Dünyanın En gereksiz şeyleri

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası